ISI CAMLI CAM BALKON

Isıcamlı Cam Balkon Nedir?

Isı camlı cam balkon; ısı cam özelliği bulunan camlar kullanılarak hazırlanmış cam balkon sistemleridir. Isı camlı cam balkonlar, diğer cam balkon modellerine göre çok daha fazla özelliği içinde barındırmaktadır. Çünkü; amacın ısı tasarrufu olduğu bu tür balkonlarda, kullanılan her malzemenin yalıtım özellikli olması şarttır.

Isı camlı cam balkon sistemlerinde kullanılan profil, birleşme ve bağlantı noktaları, fitiller ve fitil içi malzemelerin tamamı yalıtımı en üst düzeye çıkaracak şekilde tasarlanmıştır. Aksi halde beklenen ısı tasarrufu gerçekleşmeyecektir.

Isı camlı Cam Balkonlarda Cam Kalınlığı Ne Kadar Olmalıdır?

Isı cam üreten pek çok firma çeşitli ihtiyaçlara göre farklı cam kalınlıklarında camlar üretmektedir. Isı camlı cam balkonlar için ideal cam kalınlığı 12-14mm olarak belirlenmiştir. Bu kalınlıkta ki camların uygulandığı cam balkonlarda cam ile alakalı olarak her hangi bir ısı kaybı yaşanmayacaktır. Fakat tekrar hatırlatmakta fayda var ki; sadece camın kalitesi ısı tasarrufu için yeterli değildir. Uygulanan cam balkon sisteminde kullanılan diğer malzemelerin özellikleri de belirleyici olacaktır.

    Call Now ButtonHemen Ara
    × Teklif Al